برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت تحقیقات و فناوریResearch Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1398
کد 1598

گزارش کارگاه دو روزه نحوه داوری و ارزیابی ادعانامه های ثبت اختراع

این کارگاه در مورخه  16 و 17 مرداد 98 توسط دفتر مالکیت فکری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محل کتابخانه مرکزی برگزارگردید.
کارگاه دو روزه نحوه داوری و ارزیابی ادعانامه های ثبت اختراع

گزارش کارگاه :
کارگاه دو روزه نحوه داوری و ارزیابی ادعانامه های ثبت اختراع در مورخه  16 و 17 مرداد 98 توسط دفتر مالکیت فکری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور تعدادی از اعضا هیت علمی ذینفع برگزارگردید.
  در کارگاه دو روزه مذکور سرکارخانم مهندس میترا امین لو (دبیر محترم کمیته مالکیت فکری انستیتو پاستور و مشاور و مدرس کانون پتنت ایران) به همراه خانم مهندس لیلا زارعی  (مدرس کانون پتنت ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی) توضیحاتی در خصوص عناوین ذیل مطرح فرمودند.
  1. پتنت
  2. شرایط ارزیابی ثبت و استثناعات ثبت
  3. اجزای پتنت
  4. ساختار ادعانامه
  5.  معرفی فرم های ارزیابی اختراعات ایران
  6. معرفی و کار عملی با پایگاه های داده Google patent & Espacenet     
 روز اول:
کارگاه با حضور جمعی از اعضای محترم هیات علمی از ساعت8:30 الی 16:30 برگزار گردید. ابتدا در مورد پتنت، شرایط ارزیابی ثبت و استثناعات در ثبت بیان گردید. سپس پس از یک استراحت و پذیرایی کوتاه مدت، در مورد اجزا پتنت ، ساختار ادعانامه و همچنین معرفی فرم های ارزیابی اختراعات ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مطالبی بیان گردید. سپس بعد از صرف نهار  و پذیرایی، توضیحاتی در مورد معرفی پایگاه داده ها و استراتژی جست و جو انجام پذیرفت. همچنین درساعات پایانی جلسه به سوالات مطروحه از طرف حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.
روز دوم :
 کارگاه با حضور جمعی از اعضای محترم هیات علمی از ساعت 8:30 الی 12:30 برگزار گردید. ابتدا معرفی و کارعملی با پایگاه های داده Google patent & Espacenet   صورت گرفت. سپس پس از یک استراحت و پذیرایی کوتاه، در ادامه کارگاه درخصوص معرفی پایگاه داده USPTO & patent scop  مطالبی ارائه گردید.
تصاویر:

  • تایید شده
  • در 1398/06/12
  • ساعت 14:0